Czy zakup nieruchomości w Dubaju jest dobrą inwestycją?

Czy zakup nieruchomości w Dubaju jest dobrą inwestycją? Odpowiedź jest wielka tak!

Czy zakup nieruchomości w Dubaju jest dobrą inwestycją? Jakie są zalety zakupu nieruchomości w Dubaju? Czy są to te same pytania, które masz w umyśle? Jeśli tak, to w tym artykule znajdziesz pewne solidne porady dotyczące zakupu nieruchomości w Dubaju.

Być może każdy klient, z którym się spotykam, który chce kupić nieruchomość w Dubaju ma wszystkie powyższe pytania w ich umyśle. Dziś zajmię się wszystkimi tymi pytaniami w szczegółach, abyś mógł mieć jasną ideę dotyczącą zakupu nieruchomości w Dubaju wraz z zakupami posiadania nieruchomości w Dubaju.

Aby zrozumieć, czy zakup nieruchomości w Dubaju jest dobrą inwestycją, sugeruję, że dojdziesz do podstawowych powodów zakupu nieruchomości w dowolnej części świata. Spośród wszystkich produktów, które można kupić za pieniądze, nieruchomości są najcenniejsze i najbardziej przestarzałe. Czy wiesz dlaczego? Ponieważ nie ma już ziemi produkowanej na świecie. Ta ziemia jest jedynym kawałkiem ziemi, którą posiadamy i zanim ktoś inny kupi część, którą lubisz, dlaczego nie twierdzisz, że pod twoim imieniem?

Dlaczego ludzie kupują nieruchomości?

Oprócz porady, że twój dziadek dał ci, aby posiadać kawałek ziemi lub mieć własny dom działki opole, istnieje kilka powodów, dla których ludzie inwestują w nieruchomości. Niektórzy ludzie oszczędzają pieniądze przez całe swoje życie, aby zbudować dom marzeń. Jednocześnie są ludzie, którzy mają obfitość pieniędzy i zdają sobie sprawę, że inwestowanie ich bogactwa w nieruchomości jest najlepszym sposobem, aby zachować je bezpieczne i rozwijać je z czasem.

Niezależnie od tego, do jakiej kategorii wchodzisz, marzenie o zakupie domu nigdy nie starzeje się. Nawet najbiedniejszy człowiek na świecie zachowuje pragnienie posiadania własnego domu pewnego dnia.

Możemy bezpiecznie przypuszczać, że ludzie kupują nieruchomość jako dom rodzinny, używają go jako dom wakacyjny lub dodają do swojego portfela inwestycyjnego i zarabiają z niego dochód wynajmu.

Teraz zastanówmy się nad wszystkimi powyższymi powodami w odniesieniu do Dubaju i dowiemy się, dlaczego zakup nieruchomości w Dubaju jest dobrą inwestycją dla każdego.

1 – Zakup nieruchomości w Dubaju jako dom rodzinny

Jeśli mieszkasz i pracujesz w Dubaju, szanse są, że czujesz się zniechęcony do płacenia wysokich czynszów każdego roku. Dlaczego nie kupować nieruchomości zamiast je wynająć? Pytanie polega na tym, że osoba może łatwo kupić nieruchomość w Dubaju i dokonać miesięcznych płatności hipotecznych. Odpowiedź jest tak.

Jeśli jesteś osobą zatrudnioną i otrzymasz co najmniej 15 000 zł miesięcznie, jesteś uprawniony do ubiegania się o hipotezę. Po katastrofie rynkowej w 2008 roku hipoteki na nieruchomości całkowicie zniknęły w Dubaju. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat rynek nieruchomości w Dubaju stał się bardzo dojrzały i wiele przystępnych projektów mieszkaniowych zostało uruchomionych w 2015 roku.

To przypomina mi przypadek niedawnego klienta, który wynajął mieszkanie w Dubaju Silicon Oasis (DSO) przez ponad dwa lata i ostatecznie zachorował na dokonanie płatności wynajmu. Pewnego dnia zadzwoniła do mnie, aby zbadać jej opcje i do jej zaskoczenia, było wiele nieruchomości, które były dostępne w jej budżecie, a bank był również gotów udzielić zatwierdzenia hipoteki.

Długa historia krótka, zgłosiła się na hipotezę, uzyskała zatwierdzenie, umieściła ofertę i dzisiaj mieszka w własnym mieszkaniu. Miesięczna opłata hipoteczna jest prawie równa miesięcznemu czynszu, który płaciła za swój poprzedni mieszkanie.

Podczas zakupu nieruchomości, aby żyć w dowolnej części świata, istnieją pewne rzeczy, które należy pamiętać.

i) Przyjazne sąsiedztwo rodzinne

Pierwszym preferencją podczas zakupu domu rodzinnego jest zakup go w mieście / społeczności, która jest przyjazna dla rodziny. Dubaj od samego początku swojego rozwoju jest miastem przyjaznym dla rodzin. Każda społeczność w Dubaju jest dobrze zaprojektowana i zaplanowana. W każdej społeczności w Dubaju znajdziesz parki publiczne, supermarkety, miejsca wypoczynkowe, bliskie centrum handlowe i kina itp.

Ten artykuł z Telegraph dodaje również dużą wartość do przyjaznego dla rodziny statusu Dubaju.

c) czystość

Oczywiście miejsce, w którym będziesz wychowywać rodzinę musi mieć wysoki standard czystości i Dubaj zdecydowanie wie, jak utrzymać swoje ulice i społeczności czyste przez cały czas. Na przykład, tysiące ludzi korzysta z transportu publicznego na wieczór Nowego Roku i wszyscy gromadzą się w DownTown Dubai, aby zobaczyć największy pokaz ognia z najwyższego budynku na świecie, czyli Burj Khalifa. Nigdy nie znajdziesz jednego kawałka papieru tkaninowego na ulicach rano.

Przeczytaj ten artykuł przez Guardian określając Dubaj jako miasto, które jest zbyt czyste dla własnego dobra.

iii) Podstawowe infrastruktury

Kolejną rzeczą do rozważenia jest dostępność podstawowej infrastruktury. Nie chciałbyś wychowywać rodziny w takim mieście, w którym nie możesz znaleźć dobrej opieki zdrowotnej, edukacyjnej i rekreacyjnej? Dubai to wszystko dla Ciebie. Dzięki szerokiej sieci ośrodków medycznych, publicznych i prywatnych szpitali otrzymasz najlepsze usługi zdrowotne. Czy jesteś zainteresowany szkolnictwem i wyższym wykształceniem swoich dzieci? Dubaj otrzymał najlepsze szkoły, uczelnie i wiodące międzynarodowe uniwersytety ustanowiły swoje kampusy w Dubaju również.

Oprócz tego mamy Dubai Metro, który jest bez kierowcy pociągiem / usługą rurową. Wszystkie wielkie społeczności w Dubaju są dobrze połączone i pokryte siecią transportu publicznego.

c) bezpieczeństwo

Dubai jest bez wątpienia jednym z najbezpieczniejszych miast do życia na całym świecie. Policja w Dubaju jest znana ze swojego prawa i umiejętności utrzymania porządku. Ze względu na rygorystyczne przepisy, Dubaj jest również bardzo bezpieczny przed zagrożeniami zewnętrznymi.

W 2012 roku Dubaj zajął piąte miejsce w globalnym indeksie bezpieczeństwa według tego artykułu przez The National.

2 – Zakup nieruchomości w Dubaju jako dom wakacyjny

Wiele i wiele osób chce kupić nieruchomość w Dubaju, aby korzystać z domów wakacyjnych. Ulubionymi miejscami dla takich osób są Palm Jumeirah, Dubai Marina, Jumeirah Beach Residence i Downtown Dubai (Burj Khalifa District).

Większość ludzi z całego świata lubi kupować swoje domy wakacyjne w Dubaju, ponieważ przychodzi z wieloma pakietami.

i) Kup nieruchomości w Dubaju i uzyskać wizę rezydencji

Jedną z zalet zakupu nieruchomości w Dubaju jest to, że można uzyskać wizę rezydencyjną. Wartość nieruchomości powinna być równa lub powyżej Dh1 mln, aby kwalifikować się do wizy mieszkaniowej UAE. Jeśli jesteś częstym odwiedzającym Dubaj, posiadanie własnej wizy rezydencyjnej jest zawsze bardzo korzystne, ponieważ pozwala na nieograniczone wejścia i wyjścia z ZEA do daty wygaśnięcia. Wiza może zostać odnowiona w momencie wygaśnięcia.

ii) No Tax on Your Dubai Property

Zakup nieruchomości oznacza, że musisz zapłacić podatek rządowy na tę nieruchomość. Korzyścią zakupu nieruchomości w Dubaju jest to, że nie musisz płacić żadnego podatku na tę nieruchomość. Tak więc, jeśli nie chcesz, naprawdę nie musisz wynająć własności nikomu, aby była dostępna dla Ciebie za każdym razem, gdy odwiedzasz Dubaj.

iii) Słońce cały rok

Pogoda w Dubaju jest głównie słoneczna, jeśli nie zawsze. Istnieją również bardzo ograniczone dni deszczowe w Dubaju. Z tego powodu ludzie uwielbiają odwiedzać Dubaj wielokrotnie. Słoneczne plaże w Dubaju, które są zazwyczaj w odległości spacerowej od Twojej nieruchomości, są doskonałym źródłem wypoczynku dla osób, które chcą kupić swój dom wakacyjny w Dubaju.

4) Wiele działań

Zwiedzanie Dubaju nie chodzi tylko o cieszenie się słoneczną pogodą, ale istnieje wiele innych czynności do zrobienia tutaj również. Mamy największy centrum handlowe (Dubai Mall), najwyższy budynek (Burj Khalifa) i niezliczone inne atrakcje w Dubaju.

Życie nocne w Dubaju jest zawsze zdezorientowane i istnieje tak wiele czynności do wyboru. Możesz pójść na safari nocne lub uderzyć w dowolny klub wybranego przez Ciebie. W Dubaju jest tak wiele do zrobienia, że ludzie wciąż wracają i żądają więcej i więcej.

3 – Zakup nieruchomości w Dubaju w celach inwestycyjnych

Teraz przejdźmy do głównego powodu, dlaczego ludzie kupują nieruchomość w Dubaju lub w jakiejkolwiek innej części świata. Największą siłą napędową za zakupem nieruchomości jest punkt widzenia inwestycji. Zakup nieruchomości w Dubaju lub w jakimkolwiek innym miejscu na świecie rzeczywiście zabezpiecza Twoją przyszłość. Jest to najlepszy sposób, aby zaparkować swoje fundusze i pozwolić im rosnąć podczas korzystania z rocznych dochodów wynajmu, jeśli zdecydujesz się wynająć własność.

Poniżej kilka punktów, które z pewnością sprawią, że sprawa w Dubaju będzie silna pod względem zakupu nieruchomości z punktu widzenia inwestycji.

i) Zakup nieruchomości w Dubaju kosztuje mniej

W porównaniu z innymi stolicami nieruchomości na całym świecie, Dubaj jest o wiele tańszy. Wyciągnąłem dane z globalnego przewodnika nieruchomości i wykonałem następującą tabelę. Przyjrzyjmy się temu;

Londyn jest na szczycie listy z średnią ceną na stóp kwadratowych 3,208 USD, Hong Kong jest na drugim miejscu z średnią ceną sprzedaży 2,119 USD na stóp kwadratowych, na trzecim miejscu mamy Nowy Jork, gdzie można kupić nieruchomość w jednolitym tempie 1,719 USD na stóp kwadratowych, a następnie Singapur oferuje 1,417 USD jako średnią cenę na stóp kwadratowych.

Czy widzisz różnicę? Średnia cena nieruchomości w Dubaju wynosi zaledwie 468 USD na stóp kwadratowych, co jest co najmniej 6 razy mniejsze niż najdroższe miasto na liście, Londyn.

2) Nie ma podatku od nieruchomości w Dubaju

Niezależnie od tego, w jakiej części świata kupujesz nieruchomość, będziesz musiał płacić podatek od nieruchomości. Dubaj jest znany na całym świecie wśród inwestorów nieruchomości, ponieważ nie musisz płacić podatku od swojej nieruchomości. Gdyby było jakiekolwiek największe korzyści z zakupu nieruchomości w Dubaju, to musiałby płacić żadnego podatku.

Przyjrzyjmy się przykładowi, aby lepiej zrozumieć tę sytuację. Przypuszczamy, że miałeś 500 000 USD, aby zainwestować w nieruchomości i byłeś zdezorientowany, czy kupić nieruchomość w Nowym Jorku, Londynie, Hongkongu, Singapurze czy Dubaju? Poniższa tabela wyraźnie da Ci pomysł, ile będziesz w końcu płacić w formie podatku od nieruchomości w różnych miastach.

Jeśli chcesz kupić nieruchomość w Hongkongu, stawka podatkowa będzie 15 procent wartości zakupu, ta sama stawka podatkowa będzie 13 procent w Singapurze, 2,33 procent w Londynie i 2,21 procent w Nowym Jorku. Jak widać, nie ma podatku obowiązującego na zakup nieruchomości w Dubaju.

iii) Zakup nieruchomości w Dubaju oferuje wyższe opłaty wynajmu

Teraz, aby umieścić ostatni paznokcie w kasie, oceniamy średni dochód wynajmu, którego osoba może oczekiwać w naszych wybranych kapitałach nieruchomości. Pierwszą rzeczą, którą musimy wiedzieć, jest średni ROI % w tych miastach. Nie martw się, zrobię wszystko dla ciebie.

Według raportu opublikowanego przez Global Property Guide, powyższa tabela reprezentuje średni zysk wynajmu % w wybranych miastach dla inwestycji nieruchomości. Przyjrzyj się bliżej stołu i zauważysz, że żadne z tych miast nie zbliża się do wynajmu oferowanego przez Dubaj.

Hong Kong, który nie tylko kosztuje wszystkie miasta na zakup nieruchomości i podatków od nieruchomości, oferuje zaledwie 2,82% zwrotu z inwestycji w wysokości 500 000 USD. Singapur ma średni zysk wynajmu 2,83%, Londyn zajmuje trzecie miejsce z zyskiem wynajmu 3,21%, a Nowy Jork zajmuje drugie miejsce z średnim zyskiem wynajmu 3,91%. Dubaj znajduje się na szczycie z bardzo konserwatywnym średnim zyskiem wynajmu w wysokości 5,82%.

W niektórych dzielnicach Dubaju dochód wynajmu przekracza również 10%. Spójrz na poniższe zdjęcie ekranu wykonane z Lookup.ae, wiodącego portalu monitorowania nieruchomości w Dubaju.

konkluzja

Czy zakup nieruchomości w Dubaju jest dobrą inwestycją? Wszystkie argumenty, które przeczytałeś powyżej, wskazują tylko na jedną możliwą odpowiedź na to pytanie, a odpowiedź jest wielkim YES!

Czy są jakieś punkty, które mi zabrakło? Uwielbiam czytać i odpowiadać na Twoje wiadomości e-mail, pisz mi na [email protected] dla wszelkich pytań, które możesz mieć w odniesieniu do powyższych informacji.

Podziel się tym: Facebook

LinkedIn

Twitter

Reddit

Tumblr

e-mail

drukowanie

You May Also Like